WŁAŚCIWY ROZMIAR KASKU ROWEROWEGO

Odpowiedni  przełoży się przede wszystkim na wygodę. Dobrze dopasowany model nie będzie za bardzo uciskać głowy, ani powodować nieprzyjemnych otarć.

Kaski rowerowe zazwyczaj mają praktyczną regulację rozmiaru. Dobrze dopasowany kask powinien idealnie przylegać do głowy. Pomimo możliwości regulacji i tak zazwyczaj każdy model opatrzony jest metką z informacją na temat jego rozmiaru. Aby dokonać właściwego wyboru, najlepiej dokładnie zmierzyć obwód swojej głowy. Należy to zrobić owijając miarę nad brwiami i nad uszami. Wynik pomiarów można następnie porównać z informacją na temat danego modelu. Dobrze dobrany i wyregulowany kask nie może przesuwać się i spadać w czasie jazdy. Dlatego ostateczną pewność zyskuje się dopiero po przymiarce – wtedy można się przekonać, czy dany model rzeczywiście przez cały czas pozostaje w takiej samej pozycji.

Jednocześnie warto pamiętać, że ważne jest nie tylko właściwe dobranie rozmiaru kasku rowerowego, ale także prawidłowe ułożenie na głowie. Jego przednia część nie powinna odkrywać czoła, ale musi znajdować się nieco powyżej brwi. Właściwe noszenie kasku będzie miało bardzo duże znaczenie dla prawidłowej ochrony głowy w czasie wypadku.