KIEDY POTRZEBNE SĄ SAKWY ROWEROWE?

Wielu rowerzystów przy różnych okazjach korzysta dziś z sakw rowerowych. Kiedy sakwy faktycznie się przydają? Jakie ich rodzaje najlepiej wybierać?

Sakwy rowerowe na co dzień

Niewątpliwie, sakwy rowerowe mogą się przydać nawet do codziennej jazdy. Mowa w tym przypadku o niewielkich sakwach, do których można schować różne podręczne przedmioty. W takim przypadku często wystarczająca jest nawet pojedyncza, mała sakwa, którą montuje się za lub przed siodełkiem.

Pojemne sakwy rowerowe

W niektórych przypadkach małe, pojedyncze sakwy rowerowe nie są wystarczające. Trzeba wtedy skorzystać z pojemnych sakw o większych rozmiarach. Wyjeżdżając na kilkudniową przejażdżkę warto zamontować dwie sakwy, po jednej po każdej stronie roweru. Ponadto, oprócz tego można jeszcze zamontować sakwę z przodu lub z tyłu. Nie warto jednak nigdy przesadzać z liczbą sakw, gdyż każda kolejna sakwa to obciążenie dla roweru.

Rzecz jasna, niezależnie od tego z ilu sakw rowerowych się korzysta, dobrze jeśli są one jak najlżejsze. Rzecz w tym, aby nie obciążały one przesadnie roweru. Należy jednak zauważyć, że czasem, gdy pakuje się do sakw naprawdę dużo rzeczy, muszą być one również nieco cięższe. Rzecz w tym, że w takich sytuacjach trzeba wykorzystywać sakwy rowerowe z grubszych, cięższych, a co za tym idzie również wytrzymalszych materiałów. Wszystko po to, aby bagaż w sakwach zawsze, przy każdej pogodzie, był całkowicie bezpieczny.