CHCESZ BIEGAĆ PRZEZ CAŁY ROK? ZADBAJ O SWĄ GARDEROBĘ!

Bieganie cieszy się ogromną popularnością, a osób poświęcających  wolny czas tej dyscyplinie przybywa z każdym rokiem. Gdy tylko robi się cieplej, a słońce wygląda zza chmur, na parkowych alejkach i w podmiejskich laskach pojawiają się amatorzy joggingu. A co z tymi, którzy chcą biegać bez względu na pogodę?

Strój dla biegacza-o czym warto pamiętać?
Przy dobrej temperaturze sprawa jest prosta. Wystarczą solidne buty, przewiewna koszulka oraz odpowiednie spodnie. Gdy jednak pada deszcz lub gdy powietrze jest wyjątkowo wilgotne, taki strój nie wystarczy. Na szczęście dziś bez problemu można znaleźć w sportowych sklepach i kurtki przeciwdeszczowe dla biegaczy, i czapki z daszkiem, które ułatwią trenowanie w trakcie opadów.

Dodatkowe akcesoria dla niestrudzonych biegaczy
Tym, którzy chcą biegać bez względu na porę roku, pomóc mogą i inne dodatki. Specjalne ochraniacze na nogawki są cennym wsparciem dla tych, którzy chcą trenować nawet w deszczu, a jednocześnie-uniknąć problemów z przemoczonymi i zabrudzonymi spodniami. Warto też pamiętać o przeciwdeszczowych saszetkach, w których można bezpiecznie przechowywać dokumenty oraz inne drobiazgi-często niezbędne w trakcie dłuższych treningów w terenie.