BEZPIECZNA JAZDA NA ROWERZE

Niestety wypadki z udziałem rowerzystów zdarzają się dosyć często, dlatego w czasie jazdy trzeba zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Oczywiście kluczowe znaczenie ma ostrożność i przestrzeganie przepisów, ale warto także zainwestować w kilka gadżetów.

Elementy odblaskowe
Takie elementy znacznie poprawiają widoczność po zmierzchu. Są szczególnie przydatne w czasie jazdy za miastem, gdzie często drogi są kiepsko oświetlone. Dobrym rozwiązaniem może być odblaskowa kamizelka rowerowa, która sprawia, że da się zauważyć rowerzystę ze znacznie większej odległości. W sklepach dostępny jest także szeroki wybór różnych odblasków rowerowych oraz lampek, które można wykorzystać, żeby zwiększyć bezpieczeństwo i ułatwić sobie jazdę po zachodzie słońca.

Kask
Oprócz odblasków lub odpowiedniej kamizelki rowerowej warto także zainwestować w kask. Nie jest to zbyt popularne rozwiązanie wśród rodzimych rowerzystów. Często kaski uznaje się za niezbyt wygodne, tymczasem nowoczesne modele są bardzo komfortowe, między innymi zapewniają odpowiednią wentylację w czasie jazdy latem. Jednocześnie kask gwarantuje niezbędną ochronę głowy w czasie wypadku.

Zakup kilku dodatkowych gadżetów do jazdy na rowerze nie jest dużym wydatkiem, jednocześnie można znacznie poprawić bezpieczeństwo lub zmniejszyć konsekwencje przykrego wypadku. Wybór jest bardzo duży więc można dobrać produkty dopasowane do indywidualnych potrzeb.