Kiedy potrzebne są sakwy rowerowe?

Wielu rowerzystów przy różnych okazjach korzysta dziś z sakw rowerowych. Kiedy sakwy faktycznie się przydają? Jakie ich rodzaje najlepiej wybierać?

Sakwy rowerowe na co dzień

Niewątpliwie, sakwy rowerowe mogą się przydać nawet do codziennej jazdy. Mowa w tym przypadku o niewielkich sakwach, do których można schować różne podręczne przedmioty. W takim przypadku często wystarczająca jest nawet pojedyncza, mała sakwa, którą montuje się za lub przed siodełkiem.

Pojemne sakwy rowerowe

sakwy roweroweW niektórych przypadkach małe, pojedyncze sakwy rowerowe nie są wystarczające. Trzeba wtedy skorzystać z pojemnych sakw o większych rozmiarach. Wyjeżdżając na kilkudniową przejażdżkę warto zamontować dwie sakwy, po jednej po każdej stronie roweru. Ponadto, oprócz tego można jeszcze zamontować sakwę z przodu lub z tyłu. Nie warto jednak nigdy przesadzać z liczbą sakw, gdyż każda kolejna sakwa to obciążenie dla roweru.

Rzecz jasna, niezależnie od tego z ilu sakw rowerowych się korzysta, dobrze jeśli są one jak najlżejsze. Rzecz w tym, aby nie obciążały one przesadnie roweru. Należy jednak zauważyć, że czasem, gdy pakuje się do sakw naprawdę dużo rzeczy, muszą być one również nieco cięższe. Rzecz w tym, że w takich sytuacjach trzeba wykorzystywać sakwy rowerowe z grubszych, cięższych, a co za tym idzie również wytrzymalszych materiałów. Wszystko po to, aby bagaż w sakwach zawsze, przy każdej pogodzie, był całkowicie bezpieczny.