Oświetlenie rowerowe tylko z użyciem diod LED

oświetlenie roweroweNie da się ukryć, że oświetlenie rowerowe wykorzystujące diody LED będzie wyraźnie droższe od oświetlenia rowerowego w klasycznym wydaniu, czyli takiego, które oparte było na zwykłych żarówkach. Mogłoby się wydawać, że w związku z tym inwestycja w oświetlenie rowerowe oparte na nowszej technologii jest zbędnym wydatkiem, zupełnie niepotrzebnym luksusem i innowacyjnością, która jest sztuką dla sztuki. Nic z tych rzeczy, ponieważ diody LED są lepsze. Technologia LED została stworzona właśnie dla takich zastosowań, jak oświetlenie rowerowe, chociaż można iść o zakład, że nikt z jej twórców nawet przez moment nie pomyślał o rowerach, kiedy nad nią pracował.

Tajemnica idealnego dopasowania tkwi w bardzo niewielkim zużyciu prądu. Oznacza to w pierwszej kolejności, że można świecić przez znacznie dłuższy czas na takiej samej baterii, ale równocześnie można też znacznie powiększyć moc światła i wciąż jeszcze zachować możliwość wykorzystania go przez bardzo długi okres czasu, wyraźnie dłuższy od klasycznego oświetlenia rowerowego.

Na koniec można dodać, że oświetlenie rowerowe oparte na technologii LED może mieć postać naprawdę malutkich źródeł światła, dzięki czemu rower można podświetlać niemal dowolnie.