Odpowiednia odzież i buty rowerowe

rowerzystaDo jazdy rowerem, jak do każdego innego sportu należy się odpowiednio przygotować. Pomoże nam to nie tylko w trakcie dłuższych wycieczek rowerowych, ale również podczas pokonywania o wiele krótszych tras. Jazda rowerem jest jedną z ulubionych aktywności fizycznych Polaków. Nie tylko doskonale kształtuje ich sylwetkę i pomaga w walce z nadmiernymi kilogramami, ale również wzmacnia kondycję. Jesteśmy również bardziej wytrwali, uważni i skupieni na tym, co aktualnie wykonujemy.

Odpowiednie przygotowanie do jazdy rowerem
Przede wszystkim powinniśmy zadbać o wysokiej jakości buty rowerowe. Oczywiście, mogą być to również zwykłe adidasy, które posiadamy do codziennego użytku. Jednak, gdy mamy do pokonania o wiele dłuższą trasę lub jeździmy na rowerze parę razy w tygodniu, warto zainwestować w trwalsze, specjalnie wyprofilowane obuwie. Główną cechą takich butów rowerowych powinna być lekkość oraz doskonałe dopasowanie do stopy. Dzięki temu jazda na rowerze będzie bardziej przyjemna i komfortowa. Ważne, aby buty takie cechowały się również nieprzemakalnością, a także posiadały specjalna siateczkę, która przepuszczać będzie powietrze.

Jeśli mamy zamiar jeździć na rowerze w trakcie zimniejszych dni, warto zainwestować w wysokiej jakości odzież lub bielizną termoaktywną. Niezwykle łatwo odróżnić takie ubrania od tych normalnych – bardziej przylegają do ciała, są delikatnie śliskie w dotyku i rozciągliwe. Nie zapomnijmy również o rękawiczkach oraz okularach – są to te akcesoria, które pomogą nam w różnych, nietypowych sytuacjach.